Lahve GENIE®

V Linde klademe velký důraz na inovativní a bezpečná řešení, proto pravidelně přicházíme s novými produkty, které splňují i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků. Kromě standardních tlakových lahví s tlakem 200 bar, naše nové produkty využívají 300 bar technologii, a zefektivňují tak proces výměny tlakových lahví u zákazníků. Navíc jsou tyto lahve opatřeny inteligentním digitálním displejem, bezpečným krytem a dalším příslušenstvím, které v konečném důsledku zvyšují bezpečnost, poskytují informace zákazníkovi a zjednodušují manipulaci.

Při vývoji lahví GENIE ® jsme jako jediní využili kompozitní materiály, které výrazně snižují celkovou hmotnost lahve při zachování celkové pevnosti pro plnící tlak 300 bar.
Řada lahví GENIE ® představuje revoluční řešení ve srovnání s tradičními ocelovými lahvemi. Mezi zásadní rozdíly, které ji odlišují od ostatních lahví, se řadí zabudovaný digitální displej, identifikační barevný prstenec, snadno uchopitelná rukojeť a specifický tvar lahve, který zvyšuje její stabilitu.  Volitelné doplňky - odnímatelný podstavec s kolečky a teleskopická rukojeť - jsou konstruovány tak, aby maximálně zjednodušili používání těchto lahví.

Lahve GENIE ® jsou vyráběny ve velikosti 20 l vodního objemu s pracovním tlakem 300 bar.  Tyto lahve nejenže váží až o 21 % méně než obvyklé ocelové lahve s tlakem 200 bar, ale rovněž obsahují až o 45 % procent plynu více.  
Tato nová řada je vhodná pro následující plyny:
  - argon
  - směs argonu a oxidu uhličitého
  - helium
  - dusík

Výhody lahve GENIE ®:

Více plynu 
Lahve GENIE ® s tlakem 300 bar obsahují až o 45 procent více plynu než srovnatelné standardní ocelové lahve.  Více plynu znamená méně následných objednávek a méně poplatků za dodávky.
Nízká hmotnost rovná se snadná manipulace
Lahve GENIE ® mají díky lehčí konstrukci nízkou hmotnost a je možno je snadno přenášet.
Inteligentni sledování obsahu plynu
Jednoduchým stiskem tlačítka zobrazíte na digitálním displeji zbývající obsah plynu i za jak dlouho při dané spotřebe bude nutné lahev vyměnit.
Zabudovaný alarm Vás upozorní na nízkou hladinu plynu dřív, než plyn zcela dojde
Alarm zareaguje, když v lahvi zbývá již jen 25 % nebo 10 % plynu, a potom když je lahev prázdná.  Plyn Vám tedy nedojde uprostřed práce.
Masivní madla chrání redukční ventil před poškozením
Snadno uchopitelné a robustní madla zajišťují spolehlivou ochranu ventilu před poškozením a snižují tak nutnost jeho nákladné výměny.
Robustní odnímatelní podvozek zvyšuje bezpečnost
Speciální odnímatelný podvozek je zkonstruován, aby vydržel i v náročných
průmyslových podmínkách. Výraznou předností je snadná manipulace s lahví, odpadá nutnost zvedání těžkých lahví. 

Příslušenství GENIE®

Redukční ventily GENIE®
Redukční ventily GENIE® jsou speciálně vyvinuty pro 300-barové lahve GENIE®.
Jsou vyrobeny tak, aby splňovaly nejpřísnější standardy bezpečnosti a výkonu podle ISO 2503, což zajistí stálý průtok a stabilitu tlaku ventilů.
Redukční ventily jsou rovněž výjimečně malé a navržené tak, aby nepřesahovaly kryt lahve, čímž se zabrání riziku poškození ventilu při pádu lahve.
Stabilní odnímatelný podvozek s kolečky 
Robustní odnímatelný podvozek je ideální pro použití v místnosti nebo pro průmyslové použití na rovném podkladu; není tedy nutno používat přídavný vozík na lahve.  To zvyšuje bezpečnost a výrazně zjednodušuje manipulaci - již žádné kulátení těžných lahví po dvoře.
Patentovaný upínací systém umožňuje podvozek s kolečky odstranit, jestliže není zapotřebí.
Teleskopická rukojeť 
Připojitelná rukojeť se vytahuje stejně jako u zavazadel na kolečkách. Ve spojení s kolečky umožňuje snadnou přepravu lahve GENIE® i na delší vzdálenosti. Výsledkem je zjednodušená a bezpečnější manipulace s lahvemi.

Ke stažení

Máte otázku? Chcete si objednat?