Medicinální plyny

Firma Linde dodává plynná léčiva a související výrobky a služby, které umožňují profesionálním zdravotníkům poskytovat optimální terapii pacientům v nemocnicích, na klinikách, jednotkách intenzivní péče, v záchranných službách i u pacientů v domácí péči.

Medicinální kyslík – stlačený v lahvích a kapalný medicinální kyslík

Rozhodujícími faktory jsou bezpochyby kvalitní péče a bezpečnost, a proto je důležité zacházet s kyslíkem s nejvyšší opatrností. Linde Healthcare nabízí řešení dodávek medicinálního kyslíku, výrobky a služby, které splňují specifické požadavky léčebných ústavů nebo pomáhají pacientům v domácí péči.  Medicinální kyslík nachází široké využití ve všech zařízeních zdravotní péče, v aplikacích od anestezie až po inhalační terapii.
Možnosti dodávek medicinálního kyslíku:
         Lahve s medicinálním kyslíkem – medicinální kyslík nabízíme v lahvích různých velikostí:
         Odlehčené hliníkové lahve s integrovaným ventilem LIV, objem lahve 2 litry a 10 litrů
         Ocelové lahve, objem lahve 2 až 50 litrů

Inovace lahví: Lahev s integrovaným ventilem LIV (Linde Integrated Valve)

Společnost Linde zavedla odlehčené lahve s integrovaným ventilem – LIV. Lahve LIV mají vestavěný redukční vetnil, jednoduše ovladatelné ruční kolečko pro otevírání a zavírání a integrovaný volič průtoku.

Jsou navržené tak, aby usnadňovaly zdravotnickému personálu práci s lahví a podávání medicinálních plynů, protože není nutné připojovat redukční ventil. Tlak je přesně kontrolován a regulován.  

Se širokou řadou nastavení průtoku můžete přesně zvolit léčbu tak, aby odpovídala předpisu pacienta.

 Medicinální oxid dusný – stlačený v lahvích

Medicinální oxid dusný se používá jako anestetická a analgetická látka:
     - V kombinaci s dalšími vdechovanými nebo nitrožilními anestetickými látkami působí synergicky.
     -  Během anestezie má slabý vliv na dýchání a krevní oběh. Spontánní dýchání se účinněji zachovává při použití kombinace medicinálního oxidu dusného a jakéhokoli běžně používaného vdechovaného anestetika než při samotném použití silného vdechovaného anestetika.
     - Rychlý nástup účinku a následná eliminace spolu se schopností udržovat spontánní dýchání umožňují rychlejší zásahy při použití s moderním vdechovaným anestetikem, než když je anestetikum použito samotně.

Oxid dusný nabízíme v lahvích s náplní 7,5 a 30 kg

Inhalační analgetikum

Inhalační analgetikum je směs medicinálních plynů připravená k okamžitému použití, sestávající z 50 % oxidu dusného a 50 % kyslíku pro použití ve všech situacích, kde je zapotřebí analgezie a sedace s rychlým nástupem účinku a odezněním. Směs oxidu dusného a kyslíku poskytuje díky oxidu dusnému úlevu od bolesti a navíc nabízí výhody přidaného kyslíku bez upadnutí do bezvědomí. Jde o široce používané analgetikum pro akutní, krátkodobou úlevu od bolesti v různých klinických situacích, od bolestivých zákroků až po porody.

Inhalační analgetikum (oxid dusný 50 % + kyslík 50 %) nabízíme v odlehčených tlakových lahvích s integrovaným ventilem ve velikostech : 2 litry, 5 litrů a 10 litrů.

Medicinální helium

Medicinální helium se používá jako nosič podporující dýchání a umožňující přístup do zúžených dýchacích cest, zejména k zajištění průchodu kyslíku do plicních sklípků pacienta se závažnou obstrukcí dýchacích cest. Ve spojení se vzduchem a kyslíkem se léčebné helium používá pro funkční testy přenosu dýchacích plynů v plicích. Dále je kapalné helium nezbytné pro provoz a chlazení strojů pro magnetické rezonanční zobrazování (MRI).

Směsi helia a kyslíku mají obvykle třikrát nižší hustotu než vzduch. Tato vlastnost umožňuje pacientům s dýchacími potížemi volněji dýchat, protože se snižuje jejich dýchací úsilí a zlepšuje se jejich komfort.

HELIOX 70 % He + 30 % O2 nabízíme na vyžádání zákazníků.

Medicinální vzduch

Medicinální vzduch se používá hlavně v nemocnicích pro ventilaci a aerosolovou terapii nebo také během anestezie:
 - Při léčení respiračních chorob, jako je astma nebo COPD, je podání léku účinným způsobem nasměrováno přímo do plic vdechováním. K podávání inhalační medikace pacientům, kteří nemohou používat konvenční inhalátory, se používají nebulizátory. Medicinální vzduch se může používat k dodávání vzduchu do nebulizátoru, kde se kapalná medikace přeměňuje na mlhu, která pak může být vdechována.
 - Medicinální vzduch se používá jako nosný plyn pro narkotické látky v inhalační anestezii. Může se také používat s oxidem dusnatým jako náhrada za doplňkový kyslík pro snížení vysoké koncentrace kyslíkové expozice.

Medicinální vzduch nabízíme v lahvích o různých velikostech 2 litry až 50 litrů.

Oxid dusnatý (NO)

Linde Healthcare vyvinul kompletní řešení pro podávání vdechovaného oxidu dusnatého – INO Therapy. Naše řešení integruje speciální systém pro dávkování, kalibraci plynu a vedení záznamů o léčbě se školením zákazníků a servisní podporou tak, abychom zaručili nejefektivnější výsledky při maximální bezpečnosti pacientů. Dávkovací zařízení DSIR je vhodné pro každý režim ventilační podpory a umožňuje nepřetržité monitorování dodávaného oxidu dusnatého, kyslíku a oxidu dusičitého.

Oxid dusnatý (NO) 400 ppm dodáváme v lahvích o velikost 2 litry a 10 litrů.


Máte otázku? Chcete si objednat?