Buničina a papír

KYSLÍK A OXID UHLIČITÝ ZLEPŠUJÍ ZPRACOVÁNÍ BUNIČINY A PAPÍRU

Nová pravidla na čistém papíře

Čistý list papíru může inspirovat k novým nápadům. Společnost Linde je již celá desetiletí spolehlivým dodavatelem technických plynů, řešení a služeb pro papírenský průmysl. Podíleli jsme se na celé řadě transformací, kterými papírenství procházelo, a nabízíme strategie a průmyslové služby, které jsou ekonomické, ekologicky šetrné a zároveň praktické. Naše odborné poznatky v oblasti využití technických plynů a kapalin pomáhají papírnám dodržovat normy pro ochranu životního prostředí a zároveň nabízejí řešení pro snížení provozních nákladů a zvýšení výrobních kapacit. Poptávka po buničině a papíru, který vyrábíte, je vysoká; neváhejte se na nás obrátit, společně nalezneme efektivní řešení. Pomůžeme vám zlepšit čistotu produkovaného papíru a zvýšit efektivitu výrobního procesu.


TECHNICKÉ PLYNY (OXID UHLIČITÝ, KYSLÍK) PRO PAPÍRENSKÝ PRŮMYSL

Oxid uhličitý
Oxid uhličitý se v papírenství používá k úpravě hodnoty pH, zvyšování produkce buničiny a praní bělené i nebělené buničiny.

Kyslík
Kyslík  pomáhá dodržovat přísné ekologické předpisy; používá se při delignifikaci, oxidační extrakci a čištění odpadních vod.

APLIKACE VYUŽÍVAJÍCÍ TECHNICKÉ PLYNY OD LINDE PRO PAPÍRENSKÝ PRŮMYSL

Praní nebělené buničiny
Náš systém praní a rekuperace nebělené buničiny zvýší vaši výrobní kapacitu. Acidifikace praček nebělené buničiny pomocí CO2 představuje spolehlivé a cenově dostupné řešení, které přináší zvýšení výkonu hned v několika ohledech.

Úprava pH v mokré části
Nyní můžete regulovat pH díky použití oxidu uhličitého během výroby buničiny a také v mokré části papírenského stroje při výrobě papíru nebo kapesníčků. Použití nekorozivního oxidu uhličitého snižuje náklady na údržbu a eliminuje manipulaci s kyselinami.

Delignifikace a redukce chlóru
Kyslíková delignifikace může snížit spotřebu chlóru při bělení a je dnes považována za jednu ze strategicky významných technologií, které umožňují vyšší výtěžky při výrobě buničiny. Spotřebu chlóru lze dále snížit díky použití peroxidů a kyslíku.

Bělení
Bělení ozónem v kombinaci s kyslíkovou delignifikací a dalšími bezchlorovými bělicími technologiemi pomáhá papírnám dodržovat ekologické normy s přiměřenými náklady.

SLUŽBY PRO SPOLEČNOSTI V PAPÍRENSTVÍ

Nabízíme více než jen dodávky technických plynů a řešení pro papírenský průmysl. Dodáváme i vysoce kvalitní povrchové úpravy, které eliminují problémy s opotřebením a korozí a zároveň zlepšují vlastnosti papíru při různých procesech lisování a válcování. Naše vysoce odolné nátěry zlepšují povrchové vlastnosti, lesk a životnost válců a výrazně tak snižují náklady a zlepšují celkovou kvalitu papíru.

Společnost Linde vám pomůže optimalizovat vaše procesy. Nabízíme komplexní škálu služeb od poradenství až po implementaci a aplikaci, které vám pomohou k lepšímu řízení dodávek plynů a účinnější ochraně vašich produktů, aby byl váš provoz skutečně produktivní.

Příklad instalace u zákazníka – ACTICO optimalizace pH v mycím procesu pomocí CO2

  • Stabilnější pH s větší samopufrovací schopností
  • Snadná manipulace ve srovnání s minerálními kyselinami
  • Méně údržby s nižším rizikem koroze  
  • Zjednodušené procesní zařízení s menšími rozměry  
  • Bezpečnostní výhody, protože CO2 je méně nebezpečný než minerální kyseliny
  • Přesná metoda řízení pH pro optimalizované ošetření enzymy

Dávkovač ACTICO pro optimalizaci pH

Máte dotaz pro naše odborníky?