Co lze čistit suchým ledem?

Právě pro základní vlastnosti technologie čištění suchým ledem jsou některá odvětví a aplikace přímo předurčeny pro využití technologie. Všude tam kde je požadavek na čištění povrchů a odstraňování nežádoucího znečištění bez nutnosti demontáže čištěné části stroje je použití suchého ledu ideální.

Všude tam kde je požadavek na čištění povrchů a odstraňování nežádoucího znečištění bez nutnosti demontáže čištěné části stroje je použití suchého ledu ideální.

Automobilový průmysl

Lisování PUR pěn - sedačky, výplně, izolace:

Tryskání suchým ledem vyčistí formy, které produkují akustické a vibrační rohože, palubní desky a dveřní sestavy, obložení stropu, volanty a další. Čištění na místě, dokud jsou formy ještě horké, vede k výraznému snížení prostojů a zvyšuje produktivitu.

Výroba pneumatik   

Velcí výrobci pneumatik obvykle používají tryskání suchým ledem k čištění horkých forem pneumatik na místě. Tryskání suchým ledem má za následek výrazně vyšší produktivitu ve srovnání s chlazením forem před jejich přemístěním na jiné místo k čištění. Čištění suchým ledem je neabrazivní, eliminuje opotřebení forem a zároveň odstraňuje usazeniny, které mohou způsobit zanášení plísní a nesprávné kroucení pneumatik. Tryskání suchým ledem také vyčistí větrací otvory forem a mikroprůduchy ve vytvrzovacích formách, což umožňuje řádné větrání.

Výroba plastových dílů   

Vyčistěte nahromaděné zbytky od separačních činidel a jiných vedlejších produktů formování tryskáním suchým ledem. Tryskání suchým ledem odstraňuje tvrzené plasty, separační prostředky a nánosy plastů. Tryskání suchým ledem nevyžaduje rozpouštědla ani rozebírání forem nebo systémů pro přenos práce. Čištění tryskáním suchým ledem zanechává hladký povrch, zabraňuje poškození povrchu hotového výrobku, čímž se snižují náklady na odpad a šrot.

Lakování plastových dílů  

Tryskání suchým ledem se používá v lakovacích kabinách k čištění přestříkaných barev z různých částí. Použití tryskání suchým ledem k čištění kovových háků při operacích elektrostatického lakování zajišťuje dobrou půdu pro čištěný díl. Čištění suchým ledem může ušetřit čas a peníze ve srovnání s elektrickým mytím, chemickým nebo ručním čištěním, protože k čištění nepotřebujete žádné sekundární rozpouštědlo ani vodu.


Energetika

Turbíny

Neabrazivní způsob čištění lopatek bez nebezpečí poškození povrchu

Vzduchotechnika - HVAC

Potrubní rovod HVAC
Čištění rozvodných potrubí se provádí zejména pomocí robotického systému Jetty.

Filtry
Komplexní čištění technologie HVAC, ruční čištění/robotické při využítí technologie suchého ledu

Ventilátory

Svařování

Přípravky a robotická pracoviště

Svařovací přípravky a čištění automatizovaných pracovišť je perfektní aplikace pro tryskání suchým ledem. Staré metody čištění oklepem, dláty a drátěnými kartáči mohou trvat až 8 hodin, než se jedna svařovací buňka vyčistí. Doba čištění přípravku pro svařovací pracoviště pomocí tryskání suchým ledem je 1 - 2 hodiny. Mezi výhody patří: snížení zmetkovitosti, prodloužení doby výroby a snížení nebo odstranění mzdových nákladů. Navíc, protože tryskání suchým ledem nepoškodí ani nezdeformuje drahé díly včetně armatur nebo konektorů je eliminováno riziko poškození technologie při čištění.

Údržba technologie

Členitá technologie strojů

Čištění tvarově a konstrukčně složitých částí strojů nebo distribučních uzlů může být s konvenčními metodami čištění téměř nemožné. Tryskání suchým ledem čistí nepřístupná místa bez rozebrání zařízení nebo delší odstávky. Nejsou potřeba žádná rozpouštědla a čištění je rychlejší a méně náročné na práci než jiné způsoby čištění.

Máte otázku? Chcete si objednat?