Společné cvičení Linde Gas a IZS hl. m. Prahy 6. 6. 2023

Dne 6. 6. 2023 se konalo v pražském areálu Linde Gas (křižovatka ulic U Technoplynu a Průmyslová) takticko-prověřovací cvičení vnitřního havarijního plánu Linde Gas a vnějšího havarijního plánu hlavního města Prahy.

Dne 6. 6. 2023 se konalo v pražském areálu Linde Gas takticko-prověřovací cvičení vnitřního havarijního plánu Linde Gas a vnějšího havarijního plánu hlavního města Prahy.

Cvičení se zúčastnilo pět profesionálních a dvě dobrovolné jednotky hasičů. Ti si procvičili nasazení jednotek, vytvoření úseků, nasazení jednotlivých družstev a samotný zásah na únik chemické látky. Použili chemické obleky, speciální proudnice a monitor na dopravu vody k nádobě s chemickou látkou, nacvičili také dekontaminaci zasahujících hasičů a zamezení úniku kontaminované vody z dešťové kanalizace mimo areál. Součástí akce bylo mimo zásahu jednotek i štábní cvičení IZS. Proběhla také evakuace celého areálu společnosti. 

Bezpečnost našich závodů, zaměstnanců, produktů a tím pádem i našeho okolí je pro nás prioritou číslo jedna.

Každoročně proto s IZS nacvičujeme řešení krizových situací. Jsme přesvědčeni, že naše vnitřní postupy i podobná cvičení zaručí, že k takovým situacím v Linde Gas ve skutečnosti nikdy nedojde.