PLYNY OD LINDE TVOŘÍ LEPŠÍ ATMOSFÉRU PRO ŽÍHÁNÍ KOVŮ

Zvyšte tažnost a tvárnost

Žíhání je proces, který změkčuje kov, což způsobuje změny v jeho pevnosti a tvrdosti. Proces se provádí zahříváním a udržováním vhodné teploty s následným řízeným ochlazováním. Pokud se proces provádí správně, zvyšuje tažnost kovu, eliminuje vnitřní pnutí a umožňuje zvýšení tvárnosti materiálu po dokončení procesu žíhání.

Správná atmosféra je klíčem k úspěšnému a reprodukovatelnému žíhání. Vysoká teplota žíhání může způsobit oxidaci na povrchu kovu, což má za následek tvorbu okují. Okuje je tmavý, vločkovitý materiál, který vzniká, pokud není atmosféra pod kontrolou. Množství okují, které se tvoří, závisí také na typu oceli, se kterou pracujete. Chcete-li omezit tvorbu okují nebo se jim zcela vyhnout, měli byste zhodnotit své možnosti a rozhodnout se, zda je pro vás úprava dílů v peci s řízenou atmosférou vhodná.

Ať už žíháte železné nebo neželezné kovy, můžeme vám poskytnout potřebné systémy řízení plynů a atmosféry, jako jsou směsi oxidu uhelnatého, vodík a systémy na bázi dusíku. Systém vám dává kontrolu nad uhlíkovým potenciálem ve vašich pecích a zlepšuje vaše cykly tepelného zpracování, čímž pomáhá zlepšit kvalitu vašich produktů.

Zvyšte čistotu a lesk povrchu 

Pokud hledáte vysokou kvalitu povrchu a lesklý povrch bez uhlíkových usazenin, nabízíme systém atmosféry na bázi dusíku. Tento systém v kombinaci s externím generátorem endoplynu vám dává flexibilitu při vytváření správného složení, které splňuje vaše požadavky na kov. Mezi výhody patří uhlíkově neutrální atmosféra bez oduhličení, jasnější výsledky povrchu bez usazenin, zvýšená bezpečnost díky bezpečnostnímu proplachování na bázi dusíku a minimalizace zmetků a přepracování materiálů.