GastroGas

Obchodní skupina Linde GastroGas je členem skupiny Linde Gas a.s. Její hlavní činností je prodej a distribuce technických plynů určených pro potravinářský a nápojový průmysl na celém území ČR. Tyto technické plyny slouží jako ochrana a záruka pro udržení kvality piva, vína a nealkoholických nápojů.

Čepovací a potravinářské plyny

BIOGON® pro kvalitní pivo
BIOGON® je optimálním řešením pro uchování kvality piva. Jde o speciální směs dusíku a oxidu uhličitého určenou pro čepování piva, která vhodně kombinuje všechny výhody obou těchto plynů:
    - zabraňuje přesycení piva oxidem uhličitým
    - zajišťuje dokonalou ochranu piva před zvětráváním v sudu i v potrubí a podporuje tak jeho trvanlivost
    - po celou dobu čepování piva zajišťuje mikrobiologickou čistotu nad hladinou piva v sudu

Výroba a ochrana vína
Pro výrobu a ochranu vína jsou určeny nové technologické postupy využívající dusík (N2), oxid uhličitý (CO2), argon (Ar) a oxid siřičitý (SO2), ale také potřebná aplikační zařízení a know-how. Ta umožní použít technologie
a ochrání víno po celou dobu zpracování od samotných hroznů až po finální výrobek.

Výroba nealkoholických nápojů
Při výrobě sycených nealkoholických nápojů má nezastupitelnou úlohu plynný oxid uhličitý. Dává nápojům charakteristickou perlivou chuť a zajišťuje jejich osvěžující efekt. Působí i jako stabilizátor nápoje pro prodloužení jeho trvanlivosti.
Jako antioxidační, konzervační a dezinfekční prostředek při výrobě ovocných šťáv a dření se využívá vlastností oxidu siřičitého.
Have a question? Ready to order?